Portal_background_image

مجتبي عاليخاني : باحضور معاون استاندار مركزي عمليات اجرايي پروژه توليد قطعات بتني آغاز شد

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت دانه‌بندی همیاران شرکتی است متشکل از سهامدارانی چون سازمان همیاری، پنج شهرداری شازند، مهاجران، توره، آستانه، هندودر، و دهیاری هاي شازند و جزنق که فاز اول این طرح شامل كارگاه توليد شن و ماسه در زمینی به مساحت پنج هکتار چند سال پیش به بهره‌برداری رسیده و مشغول به است.

 

وی با اشاره به طرح توسعه این شرکت بیان کرد: طرح توسعه این شرکت در زمینی به مساحت هشت هکتار در سال گذشته مصوب و اقدامات لازم برای اجرایی شدن این طرح در دستور کار قرار گرفت.
 مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی با بیان اینکه واگذاری زمین مورد نیاز این طرح از سوی جهاد کشاورزی انجام و زمین مورد نیاز در اختیار شرکت قرار گرفت ، بیان کرد:  در طرح توسعه ،احداث کارخانه آسفالت وکارخانه تولید قطعات بتنی در دستور كار قرار گرفت و طرح توسعه احداث کارخانه آسفالت در هفته دولت در مراسمی با حضور معاون استاندار و مسئولین ارشد استانی و شهرستان شازند افتتاح و پروژه احداث کارخانه تولید قطعات بتنی کلنگ زنی شد.
عالیخانی ظرفیت کارخانه آسفالت را  تولید 180 تن آسفالت در ساعت عنوان کرد و ادامه داد: این کارخانه به عنوان یکی از کارخانه‌های آسفالت در سطح استان مرکزی آغاز به کار کرده است و تامین بخشی از آسفالت مورد نیاز  استان را بر عهده دارد.
وی گفت: تاکنون 20 میلیارد ریال اعتبار به منظور خرید، تجهیز و نصب لوازم تولید هزینه شده است و پیش بینی می‌شود برای احداث کارخانه قطعات بتنی و خرید دستگاه اولیه مورد نیاز در فاز اول حداقل 30 میلیارد ریال نیاز باشد.
به گفته وی مساحت زمین این پروژه را 13 هکتار عنوان کرد و بیان داشت: 5 هکتار برای کارخانه آسفالت و 8 هکتار برای کارخانه تولید قطعات بتنی پیش‌بینی شده است.
مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی تجميع سرمایه های پراکنده شهرداری های استان را از مهم‌ترین اهداف این طرح برشمرد و بیان داشت: این طرح  برای اولین بار با مشاركت  شهرداری های شهرستان شازند اجرایی شده است.
عالیخانی در ادامه گفت: شهرداری‌ها یک سری سرمایه‌های پراکنده دارند که سازمان همیاری شهرداری‌های استان با تعريف یک طرح متمرکز که مزایای خیلی زیادی را به همراه دارد، نسبت به شروع عمليات اجرايي اين پروژه نموده است.
وی کاهش آلودگی هوا و رعایت مباحث زیست محیطی را از مزیت‌های این طرح برشمرد و ادامه داد: در گذشته تعدادی کارخانه‌ برای پخش و تولید آسفالت در این شهرستان‌ها فعالیت داشتند، که برخی از آنان به صورت غیر متمرکز و غیر استاندارد آسفالت تولید می‌کردند که  با اجرای این طرح به صورت متمرکز در آمده و با یک استاندارد کاملاً بین المللی آسفالت تولید خواهند کرد.
مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی با اشاره به اینکه این کارخانه کاملاً مطابق با استانداردهای بین‌المللی است، بیان کرد: نمونه این پروژه توسط شركت احداث كننده  كارخانه آسفالت  در سطح تعدادي از شهرها و کشورهاي همسایه اجرا شده است.
عالیخانی    گفت: بدون تردید با اجرای این طرح بهترین و با کیفیت ترین و ارزان‌ترین آسفالت در اختیار شهرداری های استان مرکزی قرار می گیرد، چرا که کیفیت تولیدات این کارخانه تضمین شده است.
وی  بیان داشت:  این طرح نمونه یک کار مشارکتی و همکاری مشترک  است، هر گونه سودآوری که این پروژه دارد عواید آن به خود شهرداری ها و دهیاری ها بر خواهد گشت، فاز دوم سرمایه گذاری این طرح شامل کارخانه تأمین قطعات بتنی است، كه تعاونی دهیاری های شازند در طرح توسعه این پروژه اعلام آمادگی کرده و مشارکت دارند. 
مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی از بازاریابی برای تولیدات این شرکت در شهرداری‌ها و دهیاری های سطح استان و حتي کشور خبر داد و افزود: در عرضه محصولات این شرکت هیچ محدودیتی وجود ندارد، به جز شهرداری ها و دهیاری ها ارگان هایی نظیر راه شهرسازی و شرکت های بخش خصوصی نیز می توانند ازاین ظرفیت استفاده کنند.
عالیخانی گفت: کارخانه آسفالت به صورت تمام اتوماتیک است، در بحث دانه بندی برای تولید مصالح و استخراج از معدن به منظور تأمین مواد مورد نیاز این کارخانه 15 نفر اشتغال مستقیم دارد و با اجرای طرح کارخانه تولید قطعات بتنی نیز حداقل 15 نفر اشتغال مستقیم را ایجاد میکند.
وی با اشاره به اینکه طرح تولیدی کارخانه تولید قطعات بتنی نیز در آينده نزديك اجرا و به بهره برداری می رسد، افزود: این طرح یکی از زیر ساخت هایی است که تا ابد برای شهرداری ها و دهیاری های استان ماندگار خواهد شد.
مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی بیان کرد: یکی از رسالت های سازمان همیاری شهرداری های استان این است  که فرهنگ کار مشارکتی و همیاری با شهرداری های استان را ترویج دهد که این طرح یک نمونه عملیاتی انجام کار مشارکتی و عام المنفعه محسوب می‌شود.

عالیخانی ادامه داد: اجرای این طرح و پروژه‌های مشارکتی که در آینده به اجرا در خواهد آمد   سازمان همیاری شهرداری‌های استان را برای رسیدن به رسالت و اهداف سازمان یاری خواهد کرد و نمونه این پروژه‌ها در شهرهای مختلف در آینده باید با پتانسیل های مختلف در سایه شهرها با نظیر گردشگری، صنعت و مبلمان شهري تکرار شود.
وی افزود: به منظور بهبود کیفیت مبلمان شهری و فضای سبز و مدیریت شهری ، شهرداری های استان بایستي از توان سازمان همیاری  شهرداری های استان استفاده کنند، این طرح نمونه ای از یک کار مشارکتی و افتتاح یک پروژه مشارکتی است.
 مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی ادامه داد: این پروژه در راستای اقتصاد و مقاومتی و  پیرو سیاست های مد نظر مقام معظم رهبری به اجرا در آمده است.
عالیخانی افزود: باتوجه به روی کار آمدن شورای پنجم شهر و روستا و تغییرات  در حوزه مدیریت شهری و شهرداری های جدید استان، شهرداران به این باور برسند که سازمان همیاری شهرداری های  استان مرکزی می تواندبه عنوان یک بازوی پر توان و قدرتمند در سطح استان کمک های  چشمگیری به اجرای پروژه های شهری داشته باشد.
وی تاکید کرد: در نظر داریم ارتباط بهتری از گذشته با شهرداران جدید داشته باشیم و بتوانید آنچه در توان داریم به شهرداری ها معرفی و شهرداری ها را در اجرای هر چه  بهتر و ارائه خدمات  مطلوب به شهروندان یاری دهیم.
انتهای پیام/


دسته بندی

کارشناس مسئول روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای استان مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آمار سایت

  • سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:97


   بازدیدهای روز گذشته:101


   بازدیدهای دو روز گذشته:365


   تعداد کل اخبار:149


  پیوندها