Portal_background_image

مجتبي عاليخاني: رشد 1000 درصدي بودجه سازمان همياري شهرداري هاي استان مركزي

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی از رشد 1000 درصدی بودجه تحقق یافته این سازمان طی پنج سال گذشته خبر داد . مجتبی عالیخانی در جمع خبرنگاران افزود: بودجه پیش بینی شده این سازمان برای سال 96 به میزان 468 میلیارد ریال است، که این رقم در مقایسه با سال 91 حدود هزار درصد(10 برابر) افزایش نشان می دهد .

 

وی با اشاره به وظایف سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی تصریح کرد: این سازمان در سال 1370 بر اساس مصوبه وزارت کشور تاسیس شده و وظایف خود را آغاز کرده است .

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی افزود: این سازمان با توجه به وظایف اساسی شهرداری ها در تامین نیازمندی های شهری و تاسیسات مورد نیاز عمومی و همچنین تجمیع امکانات و سرمایه های کوچک و پراکنده شهرداری ها و افزایش توان مالی شهرداری های عضو از طریق ایجاد درآمدهای ناشی از تولید، فعالیت های اقتصادی، خدماتی طبق اصول بازرگانی و با شخصیت حقوقی مستقل تاسیس و برابر مفاد اساسنامه اداره می شود .

عالیخانی افزود: سازمان همیاری شهرداری ها می تواند به تمام عملیات و معاملات مالی و تجاری و بازرگانی اعم از واردات، صادرات و قبول نمایندگی شرکت ها و موسسات تولیدی و خدماتی داخلی و خارجی و قبول پیمانکاری و اعم از آن، که به طور مستقیم و غیر مستقیم به تمام یا هر یک از موضوعات اساس نامه سازمان مربوط باشد، راسا یا به نمایندگی از طرف شهرداری های عضو مبادرت کند .

وی گفت: از آنجا که ماهیت سازمان از سهام شهرداری ها تشکیل شده است، به همین منظور تشکیلات سازمانی آن نیز در قالب شورای سازمان و متشکل از استاندار به عنوان ریاست شورا و در غیاب وی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به عنوان نائب رئیس و دبیر شورا، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها به عنوان مسئول دبیرخانه شورا و مدیرکل دفتر فنی استانداری و مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان و شهرداران شهرداری های عضو به عنوان نمایندگان قانونی سهام شهرداری هاست .

عالیخانی ادامه داد: سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی در حال حاضر در راستای تقویت و حمایت از شهرداری های استان و از سوی دیگر هم افزایی تجربیات و امکانات آنها با برخورداری از پرسنل متخصص و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین عمرانی و راهسازی چندین شرکت و موسسه تابعه وابسته از جمله شرکت نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی، شرکت دانه بندی همیاران شهردارهای شهرستان شازند، شرکت همیار بنیان مرکزی، شرکت عمران و مسکن سازان، همچنین پتانسیل و ظرفیت بالا در حوزه های مختلف عمرانی، تولیدی، بازرگانی، گردشگری و ... به عنوان بازوی توانمند شهرداری های استان و دیگر ارگان های مرتبط در مهمترین پروژه های عمرانی و زیر ساختی در سطح استان فعالیت دارد .

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی در ادامه با اشاره به پروژه های مهم در دست اجرای این سازمان گفت: در حال حاضر سازمان با راه اندازی برخی پروازهای فرودگاه امیرکبیر اراک نقش مهمی در راستای کمک به رشد و توسعه خدمات حمل و نقل هوایی استان که یکی از وظایف مهم و عمومی شهرداری ها است، ایفا می کند .

عالیخانی با اشاره به فعالیت های عمرانی سازمان افزود: پروژه های مشارکتی آماده سازی اراضی شهر جدید امبیرکبیر در قالب قراردادی به مبلغ 200 میلیارد ریال با شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور (شهر جدید امبیرکبیر) یکی از فعالیت های بزرگ و مهم سازمان در راستای اقدامات شهرسازی است که در حال حاضر نزدیک به50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

وی گفت: در راستای انجام فعالیت های تولیدی اجرای طرح توسعه شرکت دانه بندی همیاران شهرداری های شهرستان شازند در دست اقدام است که در این طرح اقدام لازم نسبت به افزایش مساحت زمین اجرای طرح از پنج هکتار به 13 هکتار و احداث کارخانه آسفالت و همچنین اقدامات اولیه به منظور احداث کارخانه تولید قطعات بتنی صورت پذیرفته است و این طرح به منظور پشتیبانی از شهرداری ها و دهیاری های استان برای تامین مصالح مورد نیاز اجرای طرح های عمرانی است .

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی از اجرای پروژه های احداث سکوهای بتنی پرورش نهال در نهالستان شهید رجایی اراک خبر داد و گفت: این پروژه یکی از اقدامات بسیار موثر اداره کل منابع طبیعی استان است که حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

عالیخانی در ادامه از آغاز فعالیت های شرکت همیار بنیان مرکزی که یکی از شرکت های زیر مجموعه سازمان همیاری شهرداری های استان است، خبر داد و گفت: اولین پروژه در دست اجرای شرکت مذکور تکمیل باند دوم محور خمین محلات است، که این قرار داد با اداره کل راه و شهرسازی استان منعقد شده است .

وی  با اشاره به دیگر اقدامات این سازمان افزود: تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداری های استان مرکزی نیز از دیگر اقدامات سازمان است که در راستای تقویت و پشتیبانی از فعالیت های شهرداری استان صورت می پذیرد .

رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی افزود: اجرای طرح بهسازی سالن های برگزاری نمایشگاه و محوطه سازی سایت نمایشگاه های بین المللی استان و افزایش عناوین نمایشگاهی نسبت به سنوات قبل از  مهم ترین اقدامات شرکت نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی در سال گذشته است .

عالیخانی افزود: نمایشگاه های بین االمللی استان مرکزی به عنوان بزرگ ترین نمایشگاه دائمی غرب کشور دارای 10 هزار متر مربع سالن های نمایشگاهی مسقف؛ سه هزارمتر فضای باز نمایشگاهی و 120 هزار متر مربع پارکینگ ویژه غرفه داران و بازدیدکنندگان استان است. 

وی گفت: در سال 95 بالغ بر 31 نمایشگاه تخصصی و عمومی در استان برگزار شده که نسبت به سال 94 حدود 55 درصد رشد داشته است .

رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی در ادامه افزود: استان مرکزی در سال جاری نیز میزبان حدود 40 عنوان نمایشگاه عمومی و تخصصی خواهد بود .

عالیخانی خواستار مشارکت و همکاری شهرداری ها در راستای استفاده از پتانسیل و امکانات بالقوه این سازمان در راستای پیشبرد اهداف شهرداری ها و خدمات رسانی هرچه بیشتر و بهتر به مردم شد .

 


دسته بندی

کارشناس مسئول روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای استان مرکزی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آمار سایت

  • سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:103


   بازدیدهای روز گذشته:101


   بازدیدهای دو روز گذشته:365


   تعداد کل اخبار:149


  پیوندها